Szybcy i wściekli to seria filmów tworzonych od  prawie 15 lat, rozwija się, mimo przedwczesnej śmierci Paula Walkera w połowie produkcji Szybcy i wściekli 7. Jednak będzie jeszcze sporo znajomych twarzy powracających w najnowszym sequelu, szybki i wściekły 8 – w tym Vin Diesel, Dwayne Johnson i Jason Statham – podczas, gdy F. Gary Gray obejmie fotel reżysera świeżo po sukcesie filmu biograficznego NWA Outta Compton.

Mało znane są szczegóły fabuły o nadchodzącym filmie, ale dowiadujemy się na temat lokalizacji kręcenia filmu. Vin Diesel wcześniej potwierdził, że z Los Angeles zmierza do Wschodniego Wybrzeża, by poraz pierwszy pojawić się w Nowym Jorku.

Jest informacja, która mówi, że części filmu wypełniona kaskaderskimi ujęciami będzie kręcona na Kubie. Varieta potwierdził, że filmowcy wybrali się na wycieczkę do wyspiarskiego kraju na znalezienie odpowiednich miejsc.

„Universal Pictures jest obecnie w procesie ubiegania się o zatwierdzenie przez rządy Stanów Zjednoczonych i Kubańskich na filmowanie w kolejnej odsłonie serii „Szybko i wściekle” na Kubie.”

Jason-Statham

Filmy „Szybcy i wściekli”  z pewnością goszczą w egzotyczne miejsca, z poprzednich wizyt w Dominikana, Dubaj, Rio de Janeiro i Tokio. Jednak wizyta na Kubie okaże się historycznym ruchem, co czyni go zdecydowanie największym produkcji Hollywood, aby filmować w komunistycznym kraju. To jest jak różne Studios Hollywood starają się wykorzystać niedawnej decyzji przez administrację Obamy do normalizacji stosunków z Kubą po dziesięcioleciach napięć między dwoma krajami, w wyniku zniesienia embarga handlowego, zniesienie ograniczeń podróży i otwarcie na Kubie  ambasady USA w zeszłym roku.


 

Więcej news’ów znajdziesz tu: NEWS’Y FILMOWE