Widzom wydaje się, że każda rola w kasowych filmach przyniosła obsadzie krociowe zyski. Nic bardziej mylnego. Czasami trudno przewidzieć sukces niskobudżetowych produkcji i wycenić wkład nieznanych nikomu amatorów. Ci państwo muszą naprawdę żałować, że nie podpisali lepszych kontraktów. No cóż, część z nich przynajmniej zawdzięcza tym rolom całą swoją karierę…

Obsada Blair Witch Project

000000057_20140519122009_

W 1998 nikt nie spodziewał, że nakręcony kamerą z ręki film zarobi 250 milionów dolarów w box office. Nieświadoma nadciągającego sukcesu trójka aktorów, która w nim zagrała zgodziła się więc na gaże w wysokości 500 dolarów. Podobno mieli w umowie obiecaną część zysków, ale nie wiadomo, czy ją otrzymali.


 

Katie i Micah, Paranormal Activity

katie-featherston-e-micah-sloat-sono-i-protagonisti-di-paranormal-activity-fenomeno-horror-del-2009-140239

Nie wkurzyłoby was, gdybyście zarobili 500 dolarów na roli w filmie, który zarobił w kinach 100 milionów? Właśnie to przydarzyło się Katie Featherston i Micah Sloatowi. Katie przynajmniej pojawiła się w sequelach.


 

David Prowse, Gwiezdne wojny

zamaska_10

David Prowse liczył, że grając Dartha Vadera nieźle zarobi. Trochę się jednak przeliczył, ponieważ nie zobaczył ani grosza tantiemów. Dlaczego? Bo oficjalnie film „nie zarobił”.


 

Mel Gibson, Mad Max

MTMwMTMwNDQ0MTE2MDcyOTI2

Mel Gibson dostał rolę Maxa tylko dlatego, że dzień przed przesłuchaniem wdał się w bójkę i nieźle się poturbował. Reżyserowi spodobała się jego pokancerowana facjata i zaoferował aktorowi 15 tysięcy dolarów za udział w jego filmie. Niespodziewanie obraz zarobił 100… milionów dolarów. Ale Gibson nie ma na co narzekać – ten film uczynił go gwiazdą.


 

Harrison Ford, Gwiezdne wojny

harrison-ford-star-wars-episode-7-injury

Jeśli jesteście cieślą, które próbuje zostać aktorem, 10 tysięcy dolarów musi brzmieć jak wspaniały zarobek. No chyba że otrzymaliście je za jeden z najbardziej kasowych filmów w historii kina. P. S. Mark Hamill dostał 650 tysięcy dolarów.


 

Więcej ciekawostek znajdziesz tu: CIEKAWOSTKI FILMOWE