Łowca androidów” oficjalnie doczeka się kontynuacji. 34 lata po premierze oryginalnego filmu, studio Sony dało zielone światło na produkcję sequela. Zdjęcia do „Łowcy androidów 2” rozpoczną się w lipcu 2016 roku.

original

Pomysł na sequel „Łowcy androidów” od samego początku wzbudza spore wątpliwości. Oryginalny film Ridleya Scotta z 1982 roku jest uznawany za jeden z najlepszych filmów sci-fi wszech czasów. Sequel ma marne szanse na dorównanie mu. Co wiecej, jego powstanie wzbudza kontrowersje również z tego powodu, że może zniszczyć wspaniale wygrane otwarte zakończenie filmu i niepotrzebnie dopowiedzieć to, czego przez lata mogliśmy się tylko domyślać.

blade-runner-screencap1

Scenariusz przygotowali Hampton Fancher i Michael Green na podstawie pomysłu, który wymyślili Fancher i Ridley Scott. Ten ostatni powróci, ale tylko jako producent widowiska. Reżyserem został Denis Villeneuve (Sicario), zaś za zdjęcia będzie odpowiadał jego ulubiony operator Roger Deakins.

Blade-Runner-645x370

Akcja filmu ma się rozgrywać kilka dekad po wydarzeniach z Łowcy androidów, choć wciąż nie wyjaśniono, którą wersję filmu (a jest ich kilka, różniących się m.in. interpretacją postaci Ricka Deckarda) twórcy wezmą za bazę dla sequela. Nie wiemy też, jaką rolę zaoferowano Goslingowi.


Więcej news’ów znajdziesz tu: NEWS’Y FILMOWE