Pitbull. Nowe porządki„, który wchodzi na ekrany 22 stycznia, to pierwszy polski film, tak odważnie pokazujący świat polskich przestępców. – Do tej pory w polskim kinie przestępczość była ukazywana z punktu widzenia policjantów, poprzez ich optykę. Tutaj wchodzimy w świat gangsterów równie mocno jak w świat policyjny – mówi reżyser Patryk Vega.

pittbull

– Dotarcie do gangsterów, którzy popełnili w życiu ciężkie przestępstwa, przebywają na wolności i zechcieliby porozmawiać, było wyzwaniem, ale mam poczucie, że dzięki temu udało się nam w wiarygodny sposób pokazać tę drugą, ciemną stronę. W filmie występują zarówno prawdziwi policjanci, jak i autentyczni gangsterzy. Wśród tych ostatnich są nawet tacy, którzy na planie nosili bransoletki dozoru elektronicznego – dodaje Patryk Vega.

ZOBACZ ZWIASTUN: „Pitbull. Nowe Porządki”

Poza Bogusławem Lindą, którego zobaczymy w roli równie mocnej jak postać Franza Maurera z „Psów”, wraz z filmem powraca znany fanom „Pitbulla” Gebels (Andrzej Grabowski), Igor (Paweł Królikowski) i Barszczyk (Michał Kula), a także znani z serialu „Służby specjalne” – Krzysztof Czeczot oraz Tomasz Oświeciński. W zaskakujące kreacje postaci kobiecych wcieliły się: Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Anna Mucha, Beata Kawka, Anna Karczmarczyk oraz Julia Pogrebińska. W roli Majami widzowie zobaczą debiutującego na wielkim ekranie Piotra Stramowskiego.

Pitbull. Nowe porządkiod 22 stycznia w kinach.


Więcej news’ów znajdziesz tu: NEWSY FILMOWE