Studio Universal wyznaczyło datę premiery nowej wersji filmu „Mumia„. W produkcji udział weźmie Tom Cruise. Obraz pod tytułem „The Mummy” ma trafić do kin 9 czerwca 2017 roku – nieco później niż pierwotnie planowano (24 marca 2017 roku).

jack-reacher-2-never-back-cruise-filming

Przypomnijmy, że film wyreżyseruje Alex Kurtzman. Scenariusz pisze Jon Spaihts. Nie ujawniono jeszcze jakie dokładnie będą zadania dla Toma Cruise’a. W produkcji na pewno zagra Sofia Boutella.

ad6c05ec8f046443c3b043df77c02b77

 

Pierwsza „Mumia” powstała w 1932 roku. W 1999 roku do kin trafił jej remake z Brendanem Fraserem i Rachel Weisz w rolach głównych. Film opowiadał o poszukiwaczach starożytnych skarbów, którzy natknęli się na tajemniczą mumię i wprowadzili w życie straszliwą klątwę. Obraz doczekał się dwóch kontynuacji, z których każda zarobiła na świecie ponad 400 milionów dolarów. Dodatkowo pojawiła się seria spin-offów.

O fabule nowej „Mumii” na razie wiadomo tylko tyle, że będzie się rozgrywać współcześnie. Po raz ostatni legendarny potwór pojawił się w trylogii przygodowej Steve’a Sommersa z Brendanem Fraserem i Rachel Weisz. Cykl filmów oparty był na produkcji z 1932 roku, nakręconej przez Karla Fruenda z wiekopomną rolą Borisa Karloffa.


Więcej news’ów znajdziesz tu: NEWS’Y FILMOWE