Piotr Jasek odpowiada za scenariusz. Akcja filmu rozgrywać się będzie w fabryce. Źle uszyty Miś nie trafi do sklepów z zabawkami ze względu na swoje oklapnięte uszko. Wraz z resztą swoich przyjaciół postanawiają się temu sprzeciwić.

Animacja powstanie w technice łączonej. Oznacza to, że zdjęcia zrealizowane będą w rzeczywistej scenografii, do której następnie dołożeni zostaną bajkowi bohaterowie.

mis_uszatek_chomikuj

Miś Uszatek to uwielbiana przez dzieci postać stworzona w 1957 roku przez pisarza i poetę Czesława Janczarskiego oraz grafika Zbigniewa Rychlickiego. O jego przygodach dzieci mogły dowiedzieć się najpierw z dwutygodnika „Miś”, którego Czesław Janczarski był założycielem, następnie z kilku książek serii wydanych przez wydawnictwo Nasza Księgarnia („Nowi Przyjaciele Misia Uszatka”, „Gromadka Misia Uszatka”, „Przygody i wędrówki Misia Uszatka”). Wszystkie książki ilustrowane były przez Zbigniewa Rychlickiego oraz tłumaczone na języki obce.

Prawie dwadzieścia lat później w 1975 roku łódzkie Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for rozpoczęło produkcję lalkowego serialu dla dzieci opowiadającego o przygodach Uszatka. Misiowi głosu użyczył, będąc także narratorem całej opowieści, znany polski aktor Mieczysław Czechowicz.