Król Lew – Niezapomniana bajka Disneya z naszego dzieciństwa, która nadal wzbudza emocje. Ciężko w to uwierzyć, że od premiery minęło już ponad dwadzieścia lat.

Oto dziesięć ciekawostek z animacji „Król lew”

13

1. Nakręcenie sceny panicznej ucieczki antylop gnu zajęło prawie trzy lata. Do stworzenia tej sceny napisano nowatorski program komputerowy, który pozwolił setkom zwierząt biec bez wpadania na siebie.

12

2. Jest to pierwszy animowany film Disneya, który pokazuje śmierć jednego z bohaterów (Mufasy)

11

3. W przeciwieństwie do pazurów innych lwów, pazury Skazy są zawsze wysunięte.

9

4. Pumba to pierwsza postać w filmach Disneya, która puszcza gazy. Potem zdarzyło się to np. bohaterom „Toy Story 2” podczas napisów końcowych.

8

5. Po stworzeniu postaci Shenzi, animatorzy doszli do wniosku, że przypomina ona nieco aktorkę Whoopi Goldberg. Jak na ironię, została ona później wybrana do zdubbingowania tej postaci.

7

6. Blizna na twarzy Skazy jest dokładnie w tym samym miejscu, w jakim bliznę miała odtwarzana przez Ala Pacino postać w słynnym filmie gangsterskim „Człowiek z blizną”.

6

7. Początkowo rozważano, aby czarnymi bohaterami w filmie były szakale, nie hieny.

4

8. Ryk lwów w filmie tak naprawdę należy do tygrysów, ponieważ prawdziwe lwy ryczały zbyt cicho.

3

9. Inspiracją do scenerii filmu był Park Narodowy „Hell’s Gate” w Kenii.

2

10. Kilka imion bohaterów było opartych na języku Swahili. Simba znaczy w tym języku Lew, Rafiki – Przyjaciel, a Pumba – Zakurzony. Mufasa zaś jest imieniem ostatniego króla Kenii.


 

Więcej ciekawostek znajdziesz tu: CIEKAWOSTKI FILMOWE