Po tym, jak studio Dimension Films utraciło prawa do realizacji nowego Halloween, Miramax i Trancas International Films odkupiło tytuł i nakręci kolejny obraz z serii grozy. Co ciekawe, wspólnie z Johnem Carpenterem w roli producenta. Według informacji podawanych przez portal Bloody Disgusting, prowadzone są także poważne rozmowy z Mike’iem Flanaganem, który zająłby się reżyserowaniem filmu. 

1-580

W 1973 Carpenter nakręcił swój pierwszy film pełnometrażowy Dark Star, który został bardzo ciepło przyjęty przez krytykę, a wśród studentów zyskał sobie nawet opinię dzieła kultowego. Kolejny obraz Assault on Precinct 13 uczynił Carpentera postacią znaną również i w Europie. Jednak prawdziwą sławę przyniósł mu zrealizowany w 1978 roku horror Halloween. Michael Myers w brutalny sposób morduje swoją siostrę. Chłopiec trafił do szpitala dla umysłowo chorych. W 1978 Myers ucieka ze szpitala i w swoim rodzinnym mieście rozpoczyna polowanie na trzy nie zdające sobie sprawy z zagrożenia nastolatki. Film kosztował niecałe 300.000 dolarów a przyniósł zysk rzędu 75 milionów dolarów, co uczyniło go jedną z najbardziej dochodowych produkcji w historii kina. [za: filmweb.pl]
W 2005 roku reżyser współtworzył antologię pt. Mistrzowie Horroru. Wyreżyserował w pierwszym sezonie odcinek pt. Cigarette Burns o poszukiwaniach tajemniczego filmu zatytułowanego Le Fin Absolute du Monde – Ostateczny koniec świata, francuskiego horroru, którego oficjalna premiera obrosła legendą. Natomiast w drugim sezonie – epizod pt. Pro-Life. Ostatnim dziełem Carpentera jest Oddział z 2010 roku z Amber Heard w roli głównej.
Co, do nowego filmu z serii Halloween, Carpenter zajme funkcję producenta i prawdopodobnie napisze muzykę. Potwierdzono także powrót Maleka Akkada, czyli producenta ostatnich filmów o Michaele Myersie (Halloween 6: Przekleństwo Michaela Myersa, Halloween – 20 lat później,Halloween: Powrót, Halloween, Halloween II) i reżysera Free Fall.

Mike Flanagan jest także dobrze znany fanom horrorów. Jego filmy Oculus i Hush cieszyły się dużym zainteresowaniem w amerykańskich kinach. Jego najnowszy obraz pt. Before I Wake: Zanim się obudzę zagości u nas 27 maja.


Więcej news’ów znajdziesz tu: NEWS’Y FILMOWE