POLSKA PREMIERA: 27 października


W 1965 roku w Los Angeles owdowiała matka i jej dwie córki postanawiają włączyć do programu planszę, aby wzmocnić swoją działalność seansów spirytystycznych, które tak naprawdę są fałszywe. Nieświadome kobiety zapraszają do swojego domu autentyczne zło. Kiedy najmłodsza córka zostaje opętana, rozpoczyna się walka, by odesłać duchy z powrotem na drugą stronę.
Diabelska plansza Ouija w reżyserii Stilesa White’a (scenarzysta m.in. Boogeymana,Zapowiedzi czy Kroniki opętania) zadebiutowała w kinach w październiku 2014 roku. Przy budżecie 5 milionów dolarów, horror łącznie zarobił 77 milionów dolarów. Mimo to, Universal Pictures nie podjęła dalszej współpracy ani z White’em, ani z aktorkami z pierwszego filmu.
Ouija: Origin of Evil wyreżyserował Mike Flanagan, odpowiedzialny za sukcesy takich filmów, jak:Oculus, Hush czy Before I Wake: Zanim się obudzę. Za scenariusz posłużył skrypt, którego autorem jest wieloletni współpracownik Flanagana, Jeff Howard. W rolach głównych występują:Elizabeth Reaser, Henry Thomas Kate Siegel. Światową premierę horroru zaplanowano na 20 października, a polską – tydzień później.

Zobacz zwiastun: