Reżyser Ridley Scott przeżywa teraz swój renesans. Podczas gdy nie dostał nominacji do Oscara za najlepszego reżysera za „Marsjanina”, jego najnowszy film science-fiction, jest jednym z najbardziej udanych filmów 2015 roku z siedmiu nominacji ogólnych, w tym dla najlepszego filmu, najlepszego aktora Matta Damona oraz za najlepszy scenariusz adaptowany dla Drew Goddard. W najnowszym projekcie Scott powraca do serii, która uczyniła go wielkim nazwiskiem w Hollywood.

Po wydaniu w 2012 Prometeusza, fani czekali na sequel, aby dowiedzieć się, jak będzie wyglądała cała seria Obcych. Twórca przyznał, że pragnie aby kontynuacja „Prometeusza” była znacznie straszniejsza niż „Obcy: ósmy pasażer Nostromo” i zarazem bardziej makabryczna i brutalniejsza. Kategoria wiekowa brana pod uwagę przez Scotta to R.

Nie jest to zbyt duże zaskoczenie – dotychczas wszystkie filmy z serii „Obcy” miały tę kategorię i były przeznaczone dla widzów dorosłych.

„Alien: Covenant” to sequel filmu „Prometeusz”. Ma mieć bezpośredni związek z filmem „Obcy” z 1979 roku. Załoga statku kolonizacyjnego Covenant dociera do planety, która z początku wydaje się rajem. Wkrótce jednak okazuje się, że jest to mroczne, niebezpieczne miejsce, którego jedynym mieszkańcem jest „syntetyczny” David ocalały z przeklętej misji Prometeusz.prometheus-2-sequel-noomi-rapace

Główna rolę ma zagrać Katherine Waterston, która przejmie obowiązki po Noomi Rapace. Powróci Michael Fassbender w roli androida Davida.

Zdjęcia do filmu ruszą w lutym 2016 roku. Premiera zapowiedziana jest na 6 października 2017.


 

Więcej news’ów znajdziesz tu: NEWS’Y FILMOWE