W niedzielę, 5 czerwca o godz. 21.50 na antenie HBO3 odbyła się premiera pierwszego odcinka trzeciego sezonu serialu Dom grozy.

Penny Dreadful

Dom grozy jest poruszającą sagą wypełnioną mrocznymi tajemnicami i suspensem. Akcja serialu toczy się między rzeczywistością a fikcją, gdzie demony z przeszłości mogą być silniejsze od wampirów, złych duchów i nieśmiertelnych bestii. W tym przerażającym thrillerze najbardziej demoniczne postaci literackie, włączając Doktora Frankensteina, Doriana Graya i ikoniczne figury z powieści Dracula – wynurzają się z ciemnych kątów wiktoriańskiego Londynu końca XIX wieku.

1000323_1_0_prm-about_1024x512

W pierwszym odcinku trzeciego sezonu przygnębionej Vanessie pomocy udziela doktor Seward, amerykańska terapeutka, która stosuje niekonwencjonalne metody leczenia. W tym samym czasie Ethan Chandler, już jako więzień, pod czujnym okiem inspektora Ruska ze Scotland Yardu, pędzi pociągiem przez amerykańską pustynię. Podróżujący dookoła świata Sir Malcolm spotyka w Zanzibarze tajemniczego Indianina imieniem Kaetenay, którego łączą z Ethanem zagadkowe powiązania. W Londynie doktor Frankenstein szuka starego przyjaciela, doktora Jekylla. W związku z tym, że wszyscy przyjaciele są rozsiani po całym świecie i walczą z własnymi demonami, Vanessa musi samodzielnie zmierzyć się z nową złą mocą, która wyłania się z mroku.
Dom grozy spotkał się z ogromnym uznaniem widowni i krytyków filmowych, i został obsypany nagrodami i wyróżnieniami na całym świecie. Mroczną ścieżkę dźwiękową do serialu stworzył Polak Abel Korzeniowski, wyróżniony zań w 2015 roku nagrodą Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA.
frame_0000_large
W głównych rolach występują: Timothy Dalton, Eva Green, Josh Hartnett, Harry Treadaway i Reeve Carney. Twórcą serialu jest trzykrotnie nominowany do Oscara John Logan, a producentem wykonawczym – laureat Oscara Sam Mendes. Producentem serialu jest Showtime.
Kolejne odcinki będą emitowane w HBO3 co niedzielę o tej samej porze. Powtórki można oglądać w HBO w soboty o godz. 20.10. Serial jest również dostępny w HBO GO, gdzie co tydzień w poniedziałki od 2 maja udostępniane są najnowsze odcinki dzień po amerykańskiej premierze.


Więcej news’ów znajdziesz tu: NEWS’Y FILMOWE