Pierwsza reguła Podziemnego Kręgu brzmi: nie rozmawiamy o Kręgu! I my ją teraz złamiemy. Poznajcie fascynujące ciekawostki dotyczące tego kapitalnego filmu.

axn-fightclubtrivia-20

1. Słowa “Jesteś roztańczonym pyłem tego świata” są inspirowane książką “Tako rzecze Zaratustra” autorstwa Friedricha Nietzsche.


axn-fightclubtrivia-15

2. Podczas zdjęć Helena Bonham Carter, która jest bardzo drobna, nosiła buty na bardzo wysokim koturnie, aby dorównać wzrostem Edwardowi Nortonowi i Bradowi Pittowi.


axn-fightclubtrivia-12

3. W scenie, w której Edward Norton uderza Tylera Durdena, Pitt oberwał naprawdę. To był pomysł Finchera.


axn-fightclubtrivia-11

4. Numer telefonu Marli Singer jest taki sam, jak numer Teddy’ego z „Memento” – 555 0134.


axn-fightclubtrivia-10

5. W scenie, w której Edward Norton siedzi na klozecie i czyta magazyn, aktor był nagi od pasa w dół. Na planie żartował z Davidem Fincherem, że właśnie zrobił kupę.


film-fight_club-1999-robert_paulson-meat_loaf-tshirt-world_gym_tshirt-595x335

6. Kostium Boba ważył 45 kilogramów i był wypełniony ziarnem dla ptaków.


tumblr_lrzc1mikm41qf24tuo1_r2_500

7. Podczas przemowy dotyczącej Kręgu, Tyler wypowiadając słowo „gwiazda rocka” wymownie spogląda na Jareda Leto. To nie przypadek – rok wcześniej Leto założył zespoł rockowy 30 Seconds to Mars.


axn-fightclubtrivia-6

8. Brad bardzo nie chciał pokazywać filmu rodzicom, jednak ci nie dali za wygraną i poszli do kina. Wyszli z niego, gdy zobaczyli scenę poparzenia.


giphy

9. Żeby uczynić swoich bohaterów bardziej wiarygodnymi, Brad Pitt i Edward Norton trenowali boks i…uczyli się robić mydło.


fightclub_17

10. Helena Bonham Carter poprosiła makijażystkę, żeby malowała ją lewą ręką. Według aktorki to miało podkreślić charakter jej postaci, a dokładnie jej niedbalstwo i niezdarność.


Więcej ciekawostek znajdziesz tu: CIEKAWOSTKI FILMOWE