Grany przez Johna Deppa, Jack Sparrow to najsłynniejszy fikcyjny pirat znany z serii filmów. Potrafi być zdradliwy i niebezpieczny, ale z licznych opresji wychodzi cało dzięki sprytowi i próbom negocjacji, częściej niż przez użycie broni czy siły. Za wszelką cenę stara się unikać niebezpiecznych sytuacji i walczy tylko w razie konieczności.

141. No cóż. Przyznaję się. Jest moją intencją zarekwirować jeden z tych okrętów, nająć na Tortudze załogę, a potem grabić i łupić, aż padnę na mój piracki pysk!


 

122. Wyglądasz znajomo. Groziłem ci już kiedyś?


 

tumblr_lyzka7ig8q1qf11ovo3_5003. Perspektywa na życie to patrzenie na nie przez pustą butelkę po rumie…


 

114. Moje ręce są czyste. W przenośnym sensie.


 

95. Panie Gibbs, może Pan rzucić moim kapeluszem. (Gibbs rzuca kapeluszem Jacka). A teraz idź i go przynieś.


 

76. Mątwy… Nie zapominajmy zacni druhowie o naszych zacnych druhach mątwach. Obleśne, ożywione pęta kiełbas. Zagnaj je do kufla, a natychmiast wyżrą się nawzajem. To takie ludzkie, prawda? Albo takie rybie. Możemy się tu zamknąć z prowiantem i bronią, w miesiąc zostanie z nas połowa. Co jest raczej ponurą perspektywą lub też, jak mój uczony przedmówca naiwnie proponował, możemy uwolnić Kalipso i modlić się, by była miłosierna. W co bardzo wątpię. Możemy udawać, że nie jest kobietą której furię gniew piekieł zniweczy? Nie możemy.


 

67. Czy niczego nie dostrzegasz? A raczej, czy dostrzegasz brak czegoś, co by można było dostrzec?


 

tumblr_mblvd6ykem1ru1wbho1_5008. Zamknij oczy i pomyśl, że mnie tu nie ma…


 

39. Z nas dwóch tylko ja nie dopuściłem się zdrady. Więc zaufamy mojemu słowu.


 

210. Popłyniemy dokąd zechcemy – bo tym jest właśnie okręt. To nie ster, kap, kadłub, pokład czy żagle. Okręt ich potrzebuje, ale tak naprawdę… okręt Czarna Perła… to… wolność.


 

Więcej ciekawostek znajdziesz tu: CIEKAWOSTKI FILMOWE